28 marca 2008

Zemanta aka podpowiadacz semantyczny

Trafiłem na coś, co do przetestowania wymaga napisania nowego posta na blogu. Jest to Zemanta, strona (w zasadzie web service + plugin do firefoksa), podpowiadająca treści (zdjęcia/artykuły) do aktualnie pisanego artykułu. Oczywiście testowanie nie może przebiegać dokładnie tak jak sugerują autorzy narzędzia. Próbowałem znaleźć treści do samego tytułu i pierwszego zdania, ale rezultat był marny. Po 300 pierwszych znakach już się zaczęło coś pojawiać. Ale raczej jako reakcja na konkretne słowa kluczowe po angielsku.
Kolejna próba oczywiście dotyczy Django
Po tym krótkim teście, krótkie wnioski: w dobie pisania na zbliżone tematy (wszyscy piszą o Tybecie, olimpiadzie itp.) narzędzie może okazać się dobrym dopełnieniem bloga w rękach wytrawnych grafomanów. Sympatyczna jest też aktualizacja co 300 znaków albo na żądanie. Wychodzi w sumie taki googloprzyśpieszacz. Szkoda, że szukanie po odbywa się raczej w anglojęzycznej sieci i że obrazki zawsze lądują na początku, opcji nie ma żadnych (ani w dodatkach do firefoksa, ani w interfejsie, skądinąd zgrabnym).

Source: Wikipedia

1 komentarz:

Zemantic dreams pisze...

Hy from Zemanta!

I have no idea what you have written about us, but would welcome you to use our extension in the future!

Anyway if you have any additional ideas or comments about how Zemanta could be more useful please mail us or use http://getsatisfaction.com/zemanta to leave us feedback so we can discuss it!

bye
andraž